AKTUALITY
PROVOZNÍ DOBA O VÁNOČNÍCH SVÁTCÍCH

PROVOZNÍ DOBA O VÁNOČNÍCH SVÁTCÍCH

15. 12. 2019

""

Více...

HERTOG JAN Grand Prestige 2019

HERTOG JAN Grand Prestige 2019

12. 12. 2019

"Vynikající holandské pivo nalahvované v těžké keramické lahvi!"

Více...

31. 10. 2019

RON BARCO 15 YO - Třtinově sladké pomazlení!

30. 11. 2019

Château CARBONNIEUX 2008 BLANC - Impozantní víno ideální pro fanoušky dokonale vyzralých bílých vín!

29. 10. 2019

PONTOISE CABARRUS 2016 - Velmi dobré "Cru Bourgeois" z apelace Haut-Médoc

10. 11. 2019

Château CROIX MOUTON 2016 - Bordeaux Supérieur

» více aktualit

VIDEO

MIKKELLER» další videa

Aktuality / komentáře

BORDEAUX víno - 6 osobních tipů v ceně okolo 300 Kč (anebo i lehce nad!)

NEWSLETTER - (Aktuality z TOPVINO.CZ) 19. 11. 2018

Dobrý den všem fanouškům kvalitního vína z Bordeaux,

říká se, že čím je člověk starší, obvykle mívá problémy se zapomnětlivostí. Já to mám trochu jinak. Nemám problém na něco zapomenout, to zvládám super, horší je si na to samé vzpomenout!

Vzhledem k množství vína, které máme ve sklepě den co den k dispozici, je zřejmé, že každé víno nemohu ochutnávat několikrát do roka. Samozřejmě některá sleduji více, jiná zase méně, ale obvykle se vždy jednou za čas k některým těm "dlouhodobě zapomenutým" vrátím, abych se přesvědčil, "jak žijí". A právě teď jsem si na taková vína vzpomněl.

Tentokrát bych vám rád představil šestku skvělých vín z Bordeaux v ceně okolo 300 Kč! A protože Vánoce jsou skoro za dveřmi, rád bych vám je nabídl nejen k ochutnání, ale třeba i k vánočnímu popíjení. A proč? Nestojí moc a chutnají skvěle! Třeba vás některá zaujmou podobně jako mě.


LAMOTHE CISSAC 2014 (Cru Bourgeois, Haut-Médoc)
- Kdykoliv si vybírám víno pro nekomplikované zábavné večerní pití s přáteli, tohle skvěle chutnající víno ze svého osobního "drink listu" nikdy nevynechám (a nikdo si nestěžuje). Lamothe Cissac se nejenže hezky pije, ale navíc je i cenově přátelské! Tím chci říct, že cena tohoto vína vás rozhodně nesrazí ze židle. Tohle je ideální majstrštyk pro vánoční pití s přáteli, kteří chtějí popíjet dobré víno, jehož cena jim je tak trochu fuk!
http://www.topvino.cz/vino/bordeaux/medoc/lamothe-cissac/lamothe-cissac-2014/de1-wi4995.html

POITEVIN 2008 (Cru Bourgeois, Médoc)
- Již po prvním doušku je zřejmé, že tohle víno i po deseti letech od sklizně potvrzuje, že vína z Bordeaux mají výjimečnou trvanlivost. Jemná ovocnost bez přehnaných kyselin, skvělé taniny a velmi dobře vyvážená chuť s švestkovou dochutí. Dokonce bych řekl, že teď je tak akorát zralé. Hezky se pije. Za cenu do 300 Kč nabízí rozhodně víc, než stojí!
http://www.topvino.cz/vino/bordeaux/medoc/poitevin/poitevin-2008/de1-wi1835.html

CROIX MOUTON 2013 (Bordeaux Superieur)
Jean-Philippe Janoueix, majitel Ch. Croix Mouton potvrzuje, že není důležité, jaká pověst daný ročník provází, ale jak by řekli karbaníci, "ukázaná platí"! Ještě v roce 2016 jsem si nemyslel, že tohle bude skvělé víno. Když jsem Croix Mouton 2013 ochutnal před dvěma lety, říkal jsem si, tady něco nehraje. Teď už jsem ale v klidu! Víno v lahvi nabralo správný směr, prostě den co den dozrává, což je pro ročník 2013 víceméně typické. Dnes tohle víno opět ochutnávám a musím říct, že jsem de facto v šoku. Proti mojí předchozí ochutnávce nepochybně dospělo, neboť teď už je prostě skvělé!
http://www.topvino.cz/vino/bordeaux/bordeaux-superieur-aoc/croix-mouton/croix-mouton-2013/de1-wi3921.html

TOUR ST.-BONNET 2014 (Cru Bourgeois, Médoc)
- Další skvělé víno ze severního Médocu. Známý světový kritik Robert Parker o tomto chateau říká, že vyrábí jedno z nejspolehlivějších vín v Bordeaux, které se navíc prodává skoro za babku. Tour St.-Bonnet je snadno rozpoznatelné díky svému typickému, zemitě-minerálnímu charakteru, který je vlastní spíše vínům z Burgundska. Přidejte příchuť švestkových pecek, rybízu a ostružin a "spadla klec". Skvělé taniny a celkově perfektně strukturovaná chuť zaručují spolehlivou pitelnost minimálně do roku 2024!
http://www.topvino.cz/vino/bordeaux/medoc/tour-saint-bonnet/tour-saint-bonnet-2014/de1-wi4338.html

MARJOSSÉ 2014 (AOC Bordeaux)
Tohle je opravdu spolehlivé víno, a jak by také ne, když majitel chateau je známý Pierre Lurton (mj. obchodní ředitel na slavném Ch. Cheval Blanc a Ch. d´Yquem). A ten rozhodně ví, jak vyrobit dobré víno za zajímavou cenu. Tohle voní po černém rybízu a ostružinách a také tak chutná. Jemná, středně plná a kulatá chuť uspokojí přesně v tom okamžiku, kdy potřebujete. Pokud hledáte nekomplikované a dobře pitelné červené Bordeaux za slušnou cenu, víno ze sklepů Pierra Lurtona není rozhodně sázka na "kulhavého koně"!
http://www.topvino.cz/vino/bordeaux/bordeaux-superieur-aoc/marjosse/marjosse-2014/de1-wi4523.html

MAUCAILLOU - Bordeaux de Maucaillou 2014 (AOC Bordeaux)
Tohle je již od prvního doušku bezchybné mladé víno vyrobené pro nedočkavé fanoušky vín z Bordeaux, kteří vyhledávají dobrou kvalitu za zajímavou cenu. BdM 2014 nabízí optimální dávku ovoce, pěkné taniny a středně plnou chuť, která již ale nepotřebuje bůhví jak dlouhou dobu dozrávat. Třetí víno slavného Ch. Maucaillau z médocké apelace Moulis uvolnilo na trh velmi dobré víno, které rozhodně stojí za to ochutnat!
http://www.topvino.cz/vino/bordeaux/bordeaux-superieur-aoc/maucaillou/bordeaux-de-maucaillou-2014/de1-wi4200.html

P.S. Žádná vína na světě nemají takovou trvanlivost, jako vína z Bordeaux. Oblast Bordeaux je prostě jedinečná. Unikátní klimatické podmínky ovlivněné blízkostí Atlantiku, ideální půda a schopní vinaři, to je kombinace, která téměř rok co rok zaručuje jistý úspěch. Navíc další důležitou fází výroby je, že vína zrají v dubových sudech nejméně po dobu od dvanácti do cca čtyřiadvaceti měsíců. A jak známo, pobyt v dubovém sudu trvanlivost jakéhokoli alkoholického nápoje významně prodlužuje. A zcela nepochybně také tak trochu prodražuje. Nicméně kdo zná vína z Bordeaux, komu by zrovna tohle vadilo?!

Facebook profil Topvíno