AKTUALITY
BUNAN Rosé (Provence, Bandol)

BUNAN Rosé (Provence, Bandol)

17. 7. 2019

"Zralé provensálské růžové víno, které prostě chutná skvěle! Zvlášť když sedíte večer na balkoně nebo zahradní terase!"

Více...

26 - NEWSLETTER Z TOPVINO.CZ

26 - NEWSLETTER Z TOPVINO.CZ

28. 6. 2019

"Château LA CANORGUE (Provence)"

Více...

20. 5. 2019

STONE Brewing - Americký pivovar Stone Brewing v Berlíně skončil!

14. 4. 2019

MIKKELLER Brewery - Dovezli jsme z Dánska unikátní piva nezávislého pivovaru MIKKELLER!

14. 4. 2019

CO TO JE EN PRIMEUR -

» více aktualit

VIDEO

MIKKELLER» další videa

Aktuality / komentáře

Červená vína z Bordeaux v ceně do 500 Kč!

NEWSLETTER - (Aktuality z TOPVINO.CZ) 29. 10. 2018

Dobrý den všem fanouškům vína z Bordeaux,

říká se, "když nemůžeš, tak přidej"! Možná jsem si to špatně vyložil, ale po degustacích silných belgických, holandských a amerických piv, skvělých bílých vín z Chablis (Jean Dauvissat) a Bordeaux (G de Guiraud) jsem nakonec opravdu ještě "přidal" a ve svých pravidelných nedělních degustacích konvertoval ke skvělým červeným vínům z Bordeaux, z nichž tentokrát jsem se zaměřil na cenovou kategorii do 500 Kč.

A protože je konec října, záhy přijde listopad a pak již zde co nevidět máme Vánoce, rád bych vám tato skvělá vína nabídl jako inspiraci ke zpestření klidného podzimního popíjení.

Pokud vás červená vína z Bordeaux v ceně do 500 Kč/lahev opravdu zajímají, na našich stránkách v sekci aktuality najdete několik mých nejžhavějších, právě prověřených tipů!
http://www.topvino.cz/index.php

-----------------------------------------------

Château CISSAC 2012 (Haut-Médoc, Cru Bourgeois) je zajímavé víno napěchované odrůdou Cabernet Sauvignon (75 %). Doušek je příjemně suchý a lehce pikantní, středně plná chuť vykazuje nádech černého rybízu, ostružin a malin, to vše s mírným minerálním akcentem. Je to příjemně suché, optimálně kyselé, taniny nervou patro, prostě hezky pitelné harmonické víno, které bez obav pijte v příštích osmi až deseti letech. Jediné co musíte udělat, je, že před konzumací jej nechte chvíli "odležet" (odkorkujte a nechte dýchat). Pokud to ale neuděláte, také nevadí, jen ty poslední doušky se vám budou zdát o dost lepší, než ty první!
http://www.topvino.cz/vino/bordeaux/medoc/cissac/cissac-2012/de1-wi3795.html

Château DE FONBEL 2013 (Saint-Emilion Grand Cru) - majitel Alain Vauthier (kromě Ch. de Fonbel vlastní také slavné Ch. Ausone) rozhodně ví, co dělat, aby v náročném a deštivém ročníku, jakým ročník 2013 nepochybně byl, vyrobil skvěle pitelné víno (Vauthier prostě použil pouze hrozny, které za to opravdu stály). De Fonbel 2013 je prostě dost dobré víno, jehož jedinou "vadou na kráse" je, že v plné kondici nevydrží déle než 15 let. To ale nemusí vadit každému, stejně jako to nevadí mně (nepotřebuji na zralost vína čekat až tak dlouho). De Fonbel 2013 je v současné době hezky pitelné, středně suché víno s příchutí červeného a tmavého ovoce ozvláštněné překvapivě noblesními minerálními podtóny, s lahodně silnou švestkovou dochutí a mírným obsahem alkoholu). Krásně pitelné víno, které si v plné kráse budete moct užívat minimálně do roku 2023!
http://www.topvino.cz/vino/bordeaux/saint-emilion/de-fonbel/de-fonbel-2013/de1-wi4023.html

Château ROCHEMORIN 2011 (Pessac-Léognan) je víno spadající do vlastnictví André Lurtona, známého člena klanu Lurtonů z nichž možná nejslavnější je Pierre Lurton, vládce na slavném Ch. Cheval Blanc (Saint-Emilion) a majitel skvělého a nepříliš drahého vína Ch. Marjosée (AOC Bordeaux). Vraťme se ale k Ch. de Rochemorin. Tohle víno mám opravdu rád, neboť rok co rok je prostě dobré. A nejinak je tomu i u ročníku 2011. De Rochemorin 2011 je precizně vyladěná směs odrůd Cabernet Sauvignon a Merlot. Víno mne zaujalo svěží ovocnou koncentrací, hezky voní, chuť je střídmě šťavnatá, velmi dobře zralá, ideálně kyselá, harmonická, moderní a zároveň mimořádně elegantní. S tímhle vínem se rozhodně nudit nebudete. Chutná skvěle!
http://www.topvino.cz/vino/bordeaux/pessac-leognan-graves/de-rochemorin/de-rochemorin-2011/de1-wi3054.html

Château LIVERSAN 2011 (Haut-Médoc, Cru Bourgeois) - některá vína z Bordeaux, byť jejich cena nemusí být bůhvíjak závratná, po odkorkování prostě nechte radši alespoň hodinku "vydýchat" (odkorkujte, případně nalijte do karafy a nechte nějakou dobu být). A Liversan 2011 je jedno z nich. Pokud to tak uděláte, Liversan 2011 bude chutnat skvěle. Tohle víno je tak akorát právě zralé, sedm let od sklizně je vlastně na víno klasifikace "Cru Bourgeois" ideální čas k odkorkování. Co víc si přát, aby si člověk opravdu pochutnal? V chuti tohoto vína je cítit jako obvykle střídmá ovocnost, ideální kyselost, trochu dubu a mírně minerality. Hezky se to pije a krásně se to popíjí!
http://www.topvino.cz/vino/bordeaux/medoc/liversan/liversan-2011/de1-wi2796.html

Château MAUVEZIN 2012 (Saint-Emilion Grand Cru) - tak tohle víno v současné době vlastněné slavným Ch. La Gaffeliere (Saint-Emilion) je skutečná lahůdka. Hezky nám to v lahvi dozrálo. Skvělá chuť, v níž nenacházím žádné komplikace. Však také co čekat od vinice, která je vzdálená co by kamenem dohodil od hranice pozemku fenomenálního Ch. PAVIE? Víno voní postaru a tradiční a klasické také je. Lehounce nasládlé a krásně pitelné! Kdo hledá klasické Bordeaux vyrobené v přísném ortodoxním klasickém stylu, tohle by mohlo být přesně to, co hledal.
http://www.topvino.cz/vino/bordeaux/saint-emilion/mauvezin/mauvezin-2012/de1-wi4989.html

Château DE GIRONVILLE 2014 (Haut-Médoc, Cru Bourgeois) - je opravdu hodně chutná médocká klasika. Tohle víno chutná opravdu skvěle. V chuti je cítit lehká nasládlost, vyvážená ovocnost, jemný dubový závan a naprosto podmanivá chuťová harmonie. De Gironville je víno, které padne do oka snad každému, kdo moc nespekuluje a vína z Bordeaux si užívá prostě jen tak, de Gironville 2014 je krásné víno pro potěšení.
http://www.topvino.cz/vino/bordeaux/medoc/gironville/de-gironville-2014/de1-wi4395.html

Facebook profil Topvíno