AKTUALITY
STONE Brewing

STONE Brewing

20. 5. 2019

"Americký pivovar Stone Brewing v Berlíně skončil!"

Více...

CO TO JE EN PRIMEUR

CO TO JE EN PRIMEUR

14. 4. 2019

""

Více...

MIKKELLER Brewery

MIKKELLER Brewery

14. 4. 2019

"Dovezli jsme z Dánska unikátní piva nezávislého pivovaru MIKKELLER!"

Více...

» více aktualit

VIDEO

MIKKELLER» další videa

Aktuality / komentáře

Dvě skvělá vína Bordeaux ročníku 2015!

NEWSLETTER - (Aktuality z TOPVINO.CZ) 1. 10. 2018

Dobrý den všem fanouškům vína z Bordeaux,

není to tak dávno, co jsem se v jednom z posledních newsletterů zmiňoval o skvělém vínu Château DE LAMARQUE (Cru Bourgeois/Haut-Médoc). Tenkrát jsem měl na mysli hlavně vína dvou aktuálních ročníků 2016 a 2017.

Víno Ch. de Lamarque se doposud na českém trhu moc neobjevovalo, což bylo způsobeno specifickým přístupem majitelů vinařství. My jsme jej do naši EP nabídky zařadili až v samém závěru letošní kampaně EN PRIMEUR 2017.

A přestože cena vína Château DE LAMARQUE se časem neustále zvyšuje, jeho nákup je zajímavý v každém okamžiku (samozřejmě nejvýhodnější je koupit jej v kampani en primeur, to je jeho cena vůbec nejnižší). Chuť tohoto vína je ale tak zajímavá, že jsme neodolali a dovezli alespoň pár bedýnek nejen pro toho, kdo toto víno v letošní kampani EP nakoupil vůbec poprvé a rád by také ochutnal víno některého "staršího" ročníku. A vynikající ročník 2015 k takovému seznámení přímo vybízí! Je to prostě bez jakéhokoli riskování, neboť kvalita je prostě zaručená.
http://www.topvino.cz/vino/bordeaux/medoc/lamarque/de-lamarque-2015/de1-wi5005.html

To samé pak platí o vínu Château REYNON. Toto skvěle chutnající víno vinařského domu Domaines Dubordieu (vlastní také Ch. Doisy Daene, Clos Floridene, Cantegril a Haura) zaznamenalo v letošní kampani EN PRIMEUR 2017 nebývalý úspěch (a proč ne, víno ročníku 2017 je opravdu skvělé!).

A tento úspěch nasměroval náš zájem k vynikajícímu ročníku 2015. A stejně jako v minulosti, také teď po prvních doušcích je zřejmé, že kvalita vína z Ch. REYNON není nějaká "světská sláva, polní tráva!" Víno tohoto chateau si prostě zamilujete. Tahle svahovitá vinice má mimořádný potenciál!
http://www.topvino.cz/vino/bordeaux/pessac-leognan-|-graves/reynon/reynon-2015/de1-wi5006.html

- Na závěr bych také rád připomněl, že bordeauxský ročník 2015 je téměř všemi světovými vinnými kritiky hodnocený jako vynikající až excelentní ročník! R. Parker (95-96/100), Wine Spectator (94-97/100).

Facebook profil Topvíno