AKTUALITY
Château BONNET

Château BONNET

18. 3. 2019

"Pěkně šťavnatá a dynamická bordeauxská moderna!"

Více...

´T VERZET Brouwerij

´T VERZET Brouwerij

18. 3. 2019

"Geniálně nepřívětivý "kyseláč"!"

Více...

Château LA FRANCE

Château LA FRANCE

12. 3. 2019

"Skvělé víno klasifikace Bordeaux Superieur!"

Více...

6. 2. 2019

SAN MIGUEL Especial Original Lager Beer - Velmi dobře pitelné pivo za úsměvnou cenu!

6. 2. 2019

MOTORHEAD vs. SLAYER - Nová heavymetalová piva v naší nabídce!

6. 12. 2018

IRON MAIDEN vs. MOTORHEAD - Trooper / RoadCrew!

» více aktualit

Aktuality / komentáře

První nabídka vína Bordeaux 2017

NEWSLETTER 01/2018 29. 1. 2018

Dobrý den všem fanouškům vína z Bordeaux,

kampaň en primeur se nezadržitelně blíží (duben 2018), takže stejně jako každý rok v tuto dobu, také letos přicházejí na trh první vína nového ročníku Bordeaux 2017. - Naší první nabídku právě vydaných vín naleznete na topvino.cz v sekci EN PRIMEUR.

Co je ale také možná zajímavé zmínit. Loňské jarní mrazy "vyřadily ze hry" spoustu keřů vinné révy - v tom nejzákladnějším období růstu, což není dobrá zpráva. Na základě této situace je celkem hodně pravděpodobné se domnívat, že i tentokrát si o nižších cenách skvělých vín z Bordeaux můžeme nechat jen zdát. A první ceny tuto nechtěnou předpověď bohužel potvrzují.

Na našich stránkách v sekci EN PRIMEUR pak naleznete mapku, ze které snadno odvodíte, které oblasti Bordeaux na tom byly - co se týče pomrzlých vinných keřů - nejhůře. Je nepochybné, že vinaři sídlící v nejvíce zasažených oblastech nevyprodukují obvyklé množství vína. Pokud tedy již teď předpokládáte, že o vína BRDX 2017 budete mít zájem, radši s tímto faktem tak nějak dopředu počítejte a vína svého zájmu si zajistěte formou před-objednávky.

- A jako obvykle jeden tip na zajímavé saint-emilionské červené. Nepříliš komplikovaný ročník 2013 vydal zajímavé víno vybavené důstojným potenciálem zrání - voňavé, přirozeně suché, s akurátně výraznými taniny, s akurátně jemnou mineralitou, s lehce zvýšenou, ale do chuti dobře pasující kyselinkou. Smířlivý alkohol pak doušek "už jen" hezky dolaďuje. Rozhodně nechte provzdušnit v karafě, neboť víno je stále ještě hodně mladé! Potenciál se zlepšovat ale rozhodně má.
http://www.topvino.cz/vino/bordeaux/saint-emilion/barde-haut/barde-haut-2013/de1-wi3834.html

- Nabízíme k ochutnání za cenu se slevou ve výši 15 % (bez jakýchkoli podmínek na objednané množství, můžete objednat třeba i jen jednu jedinou lahev).

Zobrazit PDF soubor přiložený k tomuto článku
Facebook profil Topvíno