AKTUALITY
VIDEO

MIKKELLER» další videa

Aktuality / komentáře

První nabídka vína Bordeaux 2017

NEWSLETTER 01/2018 29. 1. 2018

Dobrý den všem fanouškům vína z Bordeaux,

kampaň en primeur se nezadržitelně blíží (duben 2018), takže stejně jako každý rok v tuto dobu, také letos přicházejí na trh první vína nového ročníku Bordeaux 2017. - Naší první nabídku právě vydaných vín naleznete na topvino.cz v sekci EN PRIMEUR.

Co je ale také možná zajímavé zmínit. Loňské jarní mrazy "vyřadily ze hry" spoustu keřů vinné révy - v tom nejzákladnějším období růstu, což není dobrá zpráva. Na základě této situace je celkem hodně pravděpodobné se domnívat, že i tentokrát si o nižších cenách skvělých vín z Bordeaux můžeme nechat jen zdát. A první ceny tuto nechtěnou předpověď bohužel potvrzují.

Na našich stránkách v sekci EN PRIMEUR pak naleznete mapku, ze které snadno odvodíte, které oblasti Bordeaux na tom byly - co se týče pomrzlých vinných keřů - nejhůře. Je nepochybné, že vinaři sídlící v nejvíce zasažených oblastech nevyprodukují obvyklé množství vína. Pokud tedy již teď předpokládáte, že o vína BRDX 2017 budete mít zájem, radši s tímto faktem tak nějak dopředu počítejte a vína svého zájmu si zajistěte formou před-objednávky.

- A jako obvykle jeden tip na zajímavé saint-emilionské červené. Nepříliš komplikovaný ročník 2013 vydal zajímavé víno vybavené důstojným potenciálem zrání - voňavé, přirozeně suché, s akurátně výraznými taniny, s akurátně jemnou mineralitou, s lehce zvýšenou, ale do chuti dobře pasující kyselinkou. Smířlivý alkohol pak doušek "už jen" hezky dolaďuje. Rozhodně nechte provzdušnit v karafě, neboť víno je stále ještě hodně mladé! Potenciál se zlepšovat ale rozhodně má.
http://www.topvino.cz/vino/bordeaux/saint-emilion/barde-haut/barde-haut-2013/de1-wi3834.html

- Nabízíme k ochutnání za cenu se slevou ve výši 15 % (bez jakýchkoli podmínek na objednané množství, můžete objednat třeba i jen jednu jedinou lahev).

Zobrazit PDF soubor přiložený k tomuto článku
Facebook profil Topvíno