AKTUALITY
Château FOUGAS MALDOROR 2015

Château FOUGAS MALDOROR 2015

18. 3. 2019

"Klidné a podmanivé napětí z Côtes de Bourg!"

Více...

´T VERZET Brouwerij

´T VERZET Brouwerij

18. 3. 2019

"Geniálně nepřívětivý "kyseláč"!"

Více...

Château LA FRANCE

Château LA FRANCE

12. 3. 2019

"Skvělé víno klasifikace Bordeaux Superieur!"

Více...

» více aktualit

Aktuality / komentáře

BORDEAUX 2014 + dvě skvělá vína Château OLIVIER (Bordeaux, Pessac-Léognan)

NEWSLETTER 32/2017 6. 11. 2017

Dobrý den všem fanouškům kvalitního vína z Bordeaux,

rád bych vás tímto informoval, že v průběhu celého minulého týdne jsem do naší skladové databáze zadával nová vína BORDEAUX ročníku 2014. Kromě vín, která pocházejí z naší kampaně EN PRIMEUR 2014, jsem na http://www.topvino.cz zadal také některé zajímavé novinky (DAUGAY, LAMOTHE CISSAC, CLOS PUY ARNAUD, VILLARS, DALEM, BORDEAUX DE MAUCAILLOU, VIEILLE CURE apod.), které jsme v kampani EP nenabízeli. A pokud jste na nějaké víno v hlavní části kampaně EP 2014 pozapomněli, návštěvou našich webových stránek je možné ledacos napravit. - Naši současnou nabídku nově dostupných vín Bordeaux 2014 pak najdete zde:
http://www.topvino.cz/vino/bordeaux/ze4.html?typvina=&rocnik=2014&klas=&objem=&pricein=

- Zároveň bych vám rád nabídl dvě skvělá vína, která jsem právě při psaní tohoto newsletteru ochutnal. Jsem trochu zaskočený, neboť vína Ch. OLIVIER (Bordeaux, Pessac-Léognan) jsou opravdu skvělá (což v minulosti nebývalo).

Zdá se, že vína Ch. OLIVIER potřebují pro rozvinutí svého "Alter Ega" o trochu víc času, než jsem byl schopný pochopit. Vína Ch. OLIVIER chutnají opravdu skvěle, navíc na současné cenové poměry vín z Bordeaux nestojí moc!
http://www.topvino.cz/vino/bordeaux/pessac-leognan-graves/olivier/ze4-no188.html

--------------------

Château OLIVIER 2003 - tak takhle dobrou dvatisícetrojku od Ch. Olivier jsem doposud nepil. Zdá se, že tohle byla opravdu dlouhá cesta za dokonalou zralostí a skvělou chutí. Vín pessac-léognanského Château Olivier 2003 jsem v průběhu posledních 14ti let vypil nespočet. Naposled někdy v roce 2014, ale pořád jsem tak nějak cítil, že to stále není ono. Na sklonku roku 2017 (konkrétně říjen), tedy po 14ti letech od sklizně mohu s klidným svědomím napsat, že OLIVIER 2003 konečně dospělo! Upřímně říkám, takhle bych to snad ani nečekal. Tohle je konečně jaksepatří zralé, hebké, něžné a harmonické, noblesní, krásně se to pije!

Château OLIVIER 2005 je snad ještě o trochu lepší než vynikající dvatisíce. A stejně jako OLIVIER 2003, víno ročníku 2005 je lehce nasládlé, něžné a hebké, v chuti dokonale vyvážené, hezky celistvé a kompaktní. Takto harmonický doušek něžně pohladí patro a zůstane na něm neskutečně dlouho. Jak se ukázalo, vína Ch. OLIVIER se v průběhu let neskutečně zlepšují. Kdo miluje něžná, jemná a hebká vína (chuťovou harmonii považuji za samozřejmost) s lehce naváženou kyselinkou a tříslovinami, tomu OLIVIER 2005 zcela nepochybně padne do chuti.

Facebook profil Topvíno