AKTUALITY
BUXTON Brewery

BUXTON Brewery

30. 5. 2018

"Nový pivovar v naší nabídce!"

Více...

CO TO JE EN PRIMEUR

CO TO JE EN PRIMEUR

16. 4. 2018

"Kampaň BORDEAUX EN PRIMEUR 2017 začala!"

Více...

SPEAKEASY Brewing

SPEAKEASY Brewing

19. 12. 2017

"Vynikající kalifornská piva ze San Francisca!"

Více...

DE BRABANDERE Brouwerij

DE BRABANDERE Brouwerij

19. 9. 2017

" - 120 let historie, skvělá belgická piva PETRUS"

Více...

» více aktualit

Aktuality / komentáře

BORDEAUX 2014 + dvě skvělá vína Château OLIVIER (Bordeaux, Pessac-Léognan)

NEWSLETTER 32/2017 6. 11. 2017

Dobrý den všem fanouškům kvalitního vína z Bordeaux,

rád bych vás tímto informoval, že v průběhu celého minulého týdne jsem do naší skladové databáze zadával nová vína BORDEAUX ročníku 2014. Kromě vín, která pocházejí z naší kampaně EN PRIMEUR 2014, jsem na http://www.topvino.cz zadal také některé zajímavé novinky (DAUGAY, LAMOTHE CISSAC, CLOS PUY ARNAUD, VILLARS, DALEM, BORDEAUX DE MAUCAILLOU, VIEILLE CURE apod.), které jsme v kampani EP nenabízeli. A pokud jste na nějaké víno v hlavní části kampaně EP 2014 pozapomněli, návštěvou našich webových stránek je možné ledacos napravit. - Naši současnou nabídku nově dostupných vín Bordeaux 2014 pak najdete zde:
http://www.topvino.cz/vino/bordeaux/ze4.html?typvina=&rocnik=2014&klas=&objem=&pricein=

- Zároveň bych vám rád nabídl dvě skvělá vína, která jsem právě při psaní tohoto newsletteru ochutnal. Jsem trochu zaskočený, neboť vína Ch. OLIVIER (Bordeaux, Pessac-Léognan) jsou opravdu skvělá (což v minulosti nebývalo).

Zdá se, že vína Ch. OLIVIER potřebují pro rozvinutí svého "Alter Ega" o trochu víc času, než jsem byl schopný pochopit. Vína Ch. OLIVIER chutnají opravdu skvěle, navíc na současné cenové poměry vín z Bordeaux nestojí moc!
http://www.topvino.cz/vino/bordeaux/pessac-leognan-graves/olivier/ze4-no188.html

--------------------

Château OLIVIER 2003 - tak takhle dobrou dvatisícetrojku od Ch. Olivier jsem doposud nepil. Zdá se, že tohle byla opravdu dlouhá cesta za dokonalou zralostí a skvělou chutí. Vín pessac-léognanského Château Olivier 2003 jsem v průběhu posledních 14ti let vypil nespočet. Naposled někdy v roce 2014, ale pořád jsem tak nějak cítil, že to stále není ono. Na sklonku roku 2017 (konkrétně říjen), tedy po 14ti letech od sklizně mohu s klidným svědomím napsat, že OLIVIER 2003 konečně dospělo! Upřímně říkám, takhle bych to snad ani nečekal. Tohle je konečně jaksepatří zralé, hebké, něžné a harmonické, noblesní, krásně se to pije!

Château OLIVIER 2005 je snad ještě o trochu lepší než vynikající dvatisíce. A stejně jako OLIVIER 2003, víno ročníku 2005 je lehce nasládlé, něžné a hebké, v chuti dokonale vyvážené, hezky celistvé a kompaktní. Takto harmonický doušek něžně pohladí patro a zůstane na něm neskutečně dlouho. Jak se ukázalo, vína Ch. OLIVIER se v průběhu let neskutečně zlepšují. Kdo miluje něžná, jemná a hebká vína (chuťovou harmonii považuji za samozřejmost) s lehce naváženou kyselinkou a tříslovinami, tomu OLIVIER 2005 zcela nepochybně padne do chuti.

Facebook profil Topvíno