AKTUALITY
ADNAMS Cider

ADNAMS Cider

7. 1. 2020

"Wild Wave English Cider"

Více...

HERTOG JAN Grand Prestige 2019

HERTOG JAN Grand Prestige 2019

12. 12. 2019

"Vynikající holandské pivo nalahvované v těžké keramické lahvi!"

Více...

30. 11. 2019

Château CARBONNIEUX 2008 BLANC - Impozantní víno ideální pro fanoušky dokonale vyzralých bílých vín!

10. 11. 2019

Château CROIX MOUTON 2016 - Bordeaux Supérieur

» více aktualit

VIDEO

ADNAMS Wild Wave CiderMIKKELLER» další videa

Aktuality / komentáře

Dovezli jsme další vína Bordeaux EP 2014 + několik dalších skvělých vín z různých podoblastí Bordeaux

10 NEWSLETTER 13. 3. 2017

Na konci minulého týdne jsme dovezli z Bordeaux další dodávku vín, která jste u nás nakoupili v kampani EN PRIMEUR 2014 (rozdávat je začneme od středy, vyčkejte, prosím, na naši výzvu k převzetí). A protože jich opět není málo a kapacita našeho sklepa je bohužel neustále "přetížená", rád bych vás požádal o jejich co nejrychlejší převzetí.

Zároveň bych vám rád nabídl několik vín, z nichž některá se v naší nabídce objevují vůbec poprvé.

- Château VILLARS patří mezi špičkové producenty Bordeaux. Však také na bordeauxské scéně se úspěšně pohybuje více než 200 let. Současný majitel Thierry Gaudrie vyrábí vynikající víno. Rok co rok je zřejmé, že Thierry nevyrábí typický Fronsac, ale typické Bordeaux. Spousta vín z Fronsacu je totiž tak trochu mírně "načichlá" jihofrancouzským stylem, byť v luxusnějším provedení. Thierry jde ale svoji vlastní cestou. Jeho vína představují tak něco mezi. Samozřejmě dominuje lahodná ovocnost, dubu je vždy tak akorát, ovšem taniny jsou rok od roku vždy trochu jiné. Někdy křehčí, někdy pěkně "nabroušené". Ačkoli víno ročníku 2014 je zatím ještě velmi mladé, již teď je zřejmé, že na "dlouhé" pití je vybaveno naprosto dokonale (co napsat víc?).
http://www.topvino.cz/vino/bordeaux/castillon-cotes-de-bx-fronsac-cotes-de-bourg/villars/villars-2014/de1-wi4192.html

Další víno ze stejné apelace vyrobili na Château VIEILLE CURE. Na první pohled se zdá, že tohle chateau je vlastně takový nepříliš zajímavý "hangár", který víceméně snadno minete. Víno zde ale dělají hodně zajímavé. Více než přítomnost sudu zde převařuje silná ovocnost podpořená výraznou koncentrací, chuť má skvělou dynamiku a výjimečnou taninovou sílu. Možná to je trochu víc jihofrancouzské, ale i tak vynikající! Za nabízenou cenu velice zajímavá hodnota!
http://www.topvino.cz/vino/bordeaux/castillon-cotes-de-bx-fronsac-cotes-de-bourg/vieille-cure/vieille-cure-2014/de1-wi4193.html

- Kompletní nabídku vín z apelací Fronsac, Canon-Fronsac, Castillon Cotes de Bordeaux nebo Cotes de Bourg naleznete zde:
http://www.topvino.cz/vino/bordeaux/castillon-cotes-de-bx-fronsac-cotes-de-bourg/ze4-no659.html

- V neposlední řadě bych vás rád upozornil na další bílá vína, která nově vstoupila na en primeurový trh a která jsme nově zařadili do nejnovější, a zároveň nejaktuálnější nabídky Bordeaux EN PRIMEUR 2016 (nová kampaň en primeur 2016 se již pomalu rozbíhá, naplno začne co nevidět).

Facebook profil Topvíno